Op het moment dat ik dit schrijf is het van dat druilerige weer: grijze lucht en af en toe regen. Niet echt weer om vrolijk van te worden of lekker naar buiten te gaan. Maar wel ideaal weer om in de keuken wat lekkers te koken. Dus ging ik tomatensoep maken mét tortellini!
Hier thuis moet er van de heren eigenlijk ik elke soep “ballen”. Ik steek daar af en toe een stokje voor, want tsja zeg nou zelf: in Chinese tomatensoep verwacht je geen soepballen toch? Als het aan hen lag had ik ook daar gehaktballetjes in moeten doen! Maar goed, ik snap de gedachte wel hoor en in de groentesoep zijn ze eigenkijk onmisbaar.
Om toch een lekkere soep te maken met wat extra’s, koos ik deze keer voor tortellini. Heerlijke gevuld deeg met in dit geval kaasvulling die je aan de soep toevoegt. Op deze manier heb je en geen soepballetjes nodig, maar kun je ook de vermicelli achterwege laten. En ik moet zeggen het commentaar was deze keer als volgt:” Mmmm, mam, op deze manier mag je deze soep wel vaker maken.” Vrij vertaald uit het puber-woordeboek:” Mam wat is deze soep ontzettend lekker. Ik eet vanavond als jullie het niet in de gaten hebben de hele pan leeg en kan hij morgen weer op het menu?”. Je hoort mij niet klagen hoor, beter zo dan anders denk ik altijd maar.
Deze tomatensoep met tortellini heeft uiteraard een Italiaanse twist door de toevoeging van de basilicum en wat Parmezaanse kaas. Het is een heerlijke maaltijdsoep geworden die je zo kunt eten, of met een lekker stukje rustiek brood. Ik heb gekozen voor tortellini met kaas, maar je kunt natuurlijk variëren naar smaak en verkrijgbaarheid.
Zoals je ziet: tomatensoep maken is echt niet moeilijk en je kunt op vele manieren variëren en zo verrassende combinaties maken. Hier staat hij binnenkort weer op het menu in elk geval.

