Gevulde tomaten groentesoep uit de slowcooker

door Esther
Gevulde tomaten groentesoep uit de slowcooker

Soep maken is een makkelijke manier om extra groenten binnen te krijgen en ook om restjes op te maken. De slowcooker is daarbij perfect om een heerlijke soep op tafel te zetten. Wat dacht je van een goed gevulde tomaten groentesoep?

Soep maken in de slowcooker is superhandig. Je doet alle ingrediënten er in, je zet hem aan en je hebt er geen omkijken meer naar. Er zijn mensen die vragen of je de slowcooker wel aan kunt zetten als je weg gaat of gaat werken bijvoorbeeld. Dat is dus precies waar dit apparaat voor bedoeld is. Er komt geen vuur aan te pas, hij wordt niet super heet en is er op gemaakt om in een aantal uur je gerecht klaar te maken. Perfect dus als je de hele dag gewerkt hebt, want je komt ’s avonds thuis en je hoeft alleen nog maar aan te schuiven!

Gevulde tomaten groentesoep uit de slowcooker

Deze gevulde tomaten groentesoep is met recht een maaltijdsoep te noemen. Uiteraard bomvol groenten zoals tomaat, aardappel, wortel, ui en bleekselderij, maar ook nog eens een klein blikje witte bonen in tomatensaus. Daarnaast vind je gerookte spekreepjes terug en plakjes worst. Serveer hier een lekker stuk brood bij en je hebt een complete maaltijd voor elkaar.

Restjes groenten verwerken

Zoals eerder gezegd is soep het ideale gerecht om restjes te verwerken. Een paprika over? Prima om in deze soep mee te koken. Wat stukjes pompoen? Gooi er maar bij. Toevallig geen wortel in huis? Dan laat je die weg of vervang je deze door wat anders. Door te variëren met groenten verandert de smaak van de soep natuurlijk, maar dat is juist leuk vind ik.

Maak deze heerlijke gevulde tomaten groentesoep uit de slowcooker en je hebt een paar uur later een maaltijdsoep waar je ú tegen zegt.

Gevulde tomaten groentesoep uit de slowcooker

0 van 0 stemmen
Porties

8

porties
Voorbereidingstijd

10

minuten
Kooktijd

6

uren 
Totale tijd

6

uren 

10

minuten
Kook modus

Dit houdt het scherm aan

Ingrediënten

  • 1 1 middelgrote ui

  • 3 3 teentjes knoflook

  • 2 2 wortels (medium winterpeen)

  • 2 2 stengels bleekselderij

  • 2 2 aardappelen

  • 2 2 laurierblaadjes

  • 4 4 takjes tijm

  • 3 3 kippenbouillonblokjes

  • 1 1 klein blikje tomatenpuree

  • 1 1 blikje tomatenblokjes

  • 1 1 blikje witte bonen in tomatensaus

  • 100 gram 100 spekreepjes

  • 350 gram 350 worst, zoals saucijs

  • peper

Bereiding

  • Snipper de ui en pers de teentjes knoflook uit. Snijd de wortel en bleekselderij in kleine blokjes. Schil de aardappel en snijd ook die in kleine blokjes.
  • Doe alle groenten in de slowcooker. Ris de blaadjes van de takjes tijm en doe deze er met de laurierblaadjes bij. Voeg 750 ml water, de bouillonblokjes, de tomatenpuree, de tomatenblokjes en de witte bonen in tomatensaus toe en roer alles goed door.
  • Zet de slowcooker 6 uur op LOW. Snijd 45 minuten voor het einde van de tijd de worst in plakjes en voeg deze met de spekreepjes toe. Breng aan het einde van de kooktijd verder op smaak met peper en eventueel nog wat zout. Eet smakelijk!

Heb je dit recept gemaakt?

Tag @gezinoverdekook op Instagram

Lekker recept?

Volg @gezinoverdekook op Pinterest

Altijd op de hoogte?

Volg Gezin over de Kook op Facebook

Gevulde tomaten groentesoep uit de slowcooker
Pinterst pin Gevulde tomaten groentesoep uit de slowcooker
Bewaar dit recept op Pinterest
NIEUWSBRIEF

Ontvang unieke content, downloads en mis geen recept meer. Schrijf je nu in voor de nieuwsbrief!



Misschien vind je dit ook leuk:

2 reacties

Tassie Remmers 2022-07-05 - 20:55

Ik heb verse worst voor in deze soep. Moet ik die eerst aanbakken of doe ik die er zo in? En is 45 minuten voor het einde dan lang genoeg of geldt dat voor gegaarde worst?

Antwoord
Esther 2022-07-09 - 10:51

Dat is geen probleem hoor. Omdat de soep al heet is, is die 45 minuten zeker lang genoeg om de worst te garen.

Antwoord

Laat me weten wat je van dit recept vindt.

[script_21]