Doe jij deze maand ook mee met de Veggiechallenge? Een maand lang zo veel mogelijk vegetarisch of misschien zelfs vegan eten. Ik probeer sowieso al steeds vaker en meer vegetarisch te eten en kies ook steeds vaker voor plantaardige variaties op zuivel. ‘s Ochtends dus regelmatig sojayoghurt met muesli en als lunch deze salade met peer en champignon heerlijk!
Dit is echt zo’n salade die het goed doet in de herfst en de winter. Pittige sla met lauwwarme gebakken champignons met knoflook en ui en partjes Doyenne du Comice peren. Ik kies bewust voor deze soort peren, want ze zijn zo lekker zoet, zacht en sappig als ze rijp zijn. Perfect om te verwerken in een salade.
Een andere lekkere lunchsalade die ik wel eens maak, is een variatie op de salade niçoise. Hier zit wel tonijn in, dus officieel is deze salade niet vegetarisch.
Als je dus eens wat anders wilt eten tijdens de lunch, kies dan eens voor een lekkere groene salade met peer en champignon.
Salade met peer en champignon
1
porties5
minuten5
minuten10
minutenIngrediënten
1 peer (ik gebruikte Doyenne du Comice)
1 ui
1 klein teentje knoflook
100 gram champignons (ik gebruikte kastanjechampignons)
2 eetlepels witte balsamico azijn
50 gram sla naar keuze
peper en zout
Optioneel: saladeverrijker of walnoten
Bereiding
- Snijd de ui in halve ringen, snijd de knoflook heel fijne en snijd de champignons in plakjes. Fruit de ui, knoflook en champignons in een eetlepel olijfolie op middelhoog vuur in zo’n 5 minuten totdat het zacht en glazig is. Haal van het vuur en voeg de balsamico azijn en peper en zout naar smaak toe.
- Was de peer, snijd het klokhuis er ui en snijd in plakjes.
- Doe de sla in een diep bord, verdeel het champignonmengsel er over en daarna de partjes peer. Strooi de saladeverrijker of walnoten er over en: Eet smakelijk!