Romig orzo recept met tomaat en gehakt

door Esther
Romig orzo recept met tomaat en gehakt_5

Hoewel we in Nederland dol op pasta zijn (wie eet er geen macaroni?) is er een soort pasta die wat minder bekend is. Deze soort mag best wat meer aandacht, dus ziehier: Een romig orzo recept met tomaat en gehakt.

Wat is orzo?

Orzo is een pastasoort die lijkt op rijst. Als je de korrels ziet, dan is die vergelijking natuurlijk erg makkelijk te maken. Maar orzo groeit niet aan een plant, maar wordt gemaakt van dürum tarwe. Orzo wordt veel gegeten in Griekenland bijvoorbeeld bij dit stifado recept, maar ook in Italië en Turkije zie je regelmatig orzo op het menu staan.

Waar koop je orzo?

Hoewel orzo dus een pastasoort is, kom ik de orzo bij de grotere supermarkt steevast tegen bij de rijst afdeling. Eigenlijk gek, omdat het een pastasoort is. Maar wellicht staat de orzo in jouw supermarkt wel bij de pasta.

Romig orzo recept met tomaat en gehakt

Dit orzo recept is super makkelijk omdat je het echt een eenpansgerecht is. Zo heb je lekker weinig afwas. Ik heb gekozen voor een knipoog naar Italië door het gebruik van tomaat en Italiaanse kruiden. En een beetje extra pit in dit recept komt door de chilivlokken. Je kunt dit uiteraard ook wel weglaten als je er niet zo van houdt.

Een ander voordeel van dit eenpansgerecht is dat je het heel goed van te voren kunt maken. Je kan het dan later eenvoudig opwarmen in een ovenschaal in de oven. Even afdekken met wat aluminiumfolie, dan blijft de bovenkant ook mooi zacht.

Serveer dit orzo recept met wat geraspte Parmezaanse kaas en ik verzeker je: dat wordt smullen!

Orzo recept

5 van 1 stem
Porties

4

porties
Voorbereidingstijd

5

minuten
Kooktijd

30

minuten
Totale tijd

35

minuten
Kook modus

Dit houdt het scherm aan

Ingrediënten

  • 350 gram 350 gehakt

  • 1 1 grote ui

  • 2 teentjes 2 knoflook

  • 1 blikje 1 tomatenpuree

  • 1 pakje 1 gezeefde tomaten

  • 1 theelepel 1 Italiaanse kruiden

  • ½ theelepel ½ gedroogde chilivlokken (optioneel)

  • 1 1 runderbouillonblokje

  • 200 ml 200 slagroom

  • 1 1 theelepel Worcestershire saus

  • 200 gram 200 orzo

  • 3 takjes 3 peterselie

  • 3 takje 3 basilicum

  • peper en zout

  • geraspte Parmezaanse kaas

Bereiding

  • Snipper de ui en snijd de knoflook fijn. Los het bouillonblokje op in 500 ml water. Verwarm in een pan een eetlepel olijfolie en bak hierin het gehakt in 5 minuten rul en bruin. Voeg de ui en de knoflook toe en bak dit nog een paar minuten mee.
  • Schep het blikje tomatenpuree bij het gehakt en bak een minuutje mee. Doe nu de gezeefde tomaten, de Italiaanse kruiden, de chilivlokken, de slagroom, de Worcestershire saus, de orzo en 200 ml van de bouillon er bij en roer goed door.
  • Breng het geheel aan de kook laat dit 20-25 minuten op een middelhoog vuur zachtjes borrelen. Roer regelmatig door en voeg af en toe een scheutje bouillon toe als het te dik wordt. De orzo is gaar als deze zacht is.
  • Knip nu de basilicum en de peterselie fijn boven de orzo, roer door en breng op smaak met peper en eventueel nog wat zout. Serveer met wat geraspte Parmezaanse kaas. Eet smakelijk!

Tips

  • Van te voren maken? Dat kan! Maak het recept klaar en doe alles in een ovenschaal. Zet in de koelkast en warm in een uurtje weer op in de oven op 180 °C. Dek de schaal dan af met aluminiumfolie.

Heb je dit recept gemaakt?

Tag @gezinoverdekook op Instagram

Lekker recept?

Volg @gezinoverdekook op Pinterest

Altijd op de hoogte?

Volg Gezin over de Kook op Facebook

Romig orzo recept met tomaat en gehakt
Pinterst pin romig orzo recept
Bewaar dit recept op Pinterest
NIEUWSBRIEF

Ontvang unieke content, downloads en mis geen recept meer. Schrijf je nu in voor de nieuwsbrief!



Misschien vind je dit ook leuk:

Laat me weten wat je van dit recept vindt.

[script_21]