Er zijn van die momenten dat je gewoon iets lekkers wilt. Als je thuiskomt van een frisse wandeling of wanneer het buiten waait en regent je binnen voor de kachel zit. Maar iets lekkers hoeft niet per se ongezond te zijn. Dat is zeker het geval met deze gezonde verwarmende tomaten paprikasoep.
Als je 30 minuten de tijd hebt, maak je deze eenvoudige, maar heerlijke soep in een handomdraai. En als je creatief bent, kun je zelfs variëren in de ingrediënten en nog wat extra groenten of zelfs gehaktballetjes toevoegen. Net wat je op dat moment in huis hebt.
De smaakmakers in deze soep zijn natuurlijk de tomaten en de paprika. Door de toevoeging van wat extra tomatenpuree wordt de smaak nog wat intenser. Als wilt, zou je ook de paprika in de oven kunnen roosteren voordat je deze in stukjes snijdt en toevoegt aan de soep. Dit verdiept de smaak van de paprika en zorgt voor een extra “rokerig” smaakje. Ik heb het in deze versie wat toegankelijk gehouden door alleen wat gerookt paprikapoeder toe te voegen.
Overigens is dit ook een ideale soep om in porties in te vriezen. Hij laat zich makkelijk ontdooien en opwarmen in de magnetron. Dan heb je altijd wat lekkers op voorraad in huis voor die momenten dat je het echt even kan gebruiken.
Eet deze tomaten paprikasoep met stokbrood en kruidenboter of maak er een lekkere tosti bij. Dit recept is voor 8 ruime porties soep, zodat je ook nog een restje voor de volgende dag hebt of nog wat extra’s in de vriezer kan zetten.