Het recept voor kip korma is wijdverspreid op internet en iedereen geeft er net even een eigen draai aan. Dit is mijn versie van dit heerlijke gerecht!
Vroeger maakte ik kip korma altijd met een potje pasta van Patak’s. Dat kwam vooral omdat Jamie Oliver dit in zijn tv show aanraadde en ik dit gerecht nog nooit had gegeten. Er is niks mis met het gebruiken van een potje kruidenpasta, want in dat bekende potje zitten alle kruiden al in de juiste verhoudingen gemengd. Ideaal dus voor even snel en makkelijk eten koken. Of voor een eerste kennismaking met een nieuw gerecht. Maar er zijn net als voor een Italiaanse pastasaus, veel verschillende recepten voor kip korma. En dat is precies waarom het zo leuk is om zelf met die kruiden aan de slag te gaan.
Door zelf je kruiden voor kip korma te kiezen en daarbij een beetje te spelen met de verhoudingen. Ben je niet zo van het pittig? Vervang de rode peper dan door rode paprika. Of wil je juist wat extra pit? Dan voeg je gewoon wat meer peper toe. Dat geldt natuurlijk net zo goed voor de andere kruiden. Een beetje meer komijn een snufje kerrie er extra bij… ach je begrijpt mijn punt inmiddels wel. Maak er gewoon je eigen kip korma recept van!
In mijn recept heb ik gekozen voor wat zoete aardappel en een verse tomaat op het eind. Wil je overigens een iets meer gebonden saus, dan kun je dat op het eind natuurlijk altijd nog even door door een papje van water met wat maizena toe te voegen. Ik zou zeggen: Eet smakelijk!
